شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

پهلوگیری اولین کشتی پهن پیکر "فله بر" ۱۲۰ هزار تنب در بندر چابهار برای نخستین بار در کشور

پهلوگیری اولین کشتی پهن‌پیکر فله‌بر ۱۲۰ هزار تنب برای نخستین بار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از پهلوگیری اولین کشتی پهن پیکر حامل بیش از ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی گندم برای اولین بار در سال جاری در بندر چابهار خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، قاسم عسکری نسب با اشاره به اینکه امکان پهلوگیری شناورهای بالای ۱۰۰هزار تنی حامل کالای فله خشک قابلیت مهمی است که بنادر محدودی در منطقه از این ظرفیت برخوردار هستند تاکید کرد: امکان ورود به بندر، پهلودهی و تخلیه این نوع شناورها مستلزم برخورداری از عمق مناسب آب کانال ورودی و پای اسکله و همچنین برخورداری از تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری می باشد که زیرساخت های بندری و تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری موجود در بندر شهید بهشتی چابهار امکان ورود این نوع شناورهای پهن پیکر را فراهم و تخلیه آنها را تسهیل کرده است.
 
وی افزود: با مهیا شدن امکان پهلوگیری این نوع شناورها، ظرفیت استثنایی برای بندر چابهار ایجاد شده است که نوید رشد اقتصاد دریامحور را در سواحل مکران به‌همراه خواهد داشت.
 
وی ایمنی عملیات بندری و دریایی و تسریع در تخلیه شناورهای حامل کالاهای اساسی را از اولویت‌های این اداره‌ کل جهت رضایتمندی ذینفعان و افزایش رقابت پذیری بندر چابهار برشمرد.
 
پایان پیام/
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۱:۵۸
تعداد بازدید : ۴۹۶

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.