شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

ثبت رکورد تازه در تخلیه کشتی حامل گندم طی یک شبانه‌روز

ثبت رکورد تازه در تخلیه کشتی حامل گندم طی یک شبانه‌روز
در تازه‌ترین رکوردشکنی مجتمع بندری امام خمینی(ره) در زمینه تخلیه کشتی‌های حامل کالاهای اساسی، ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با تخلیه ۲۶ هزار و ۹۰۵ تن از یک کشتی حامل گندم طی یک شبانه‌روز رکورد بی‌سابقه‌ای به ثبت رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، داود چگنی معاون امور بندری و اقتصادی این اداره کل با اعلام این خبر بیان داشت: این مقدار بالاترین تناژی است که از یک کشتی حامل گندم در بنادر کشور تا کنون تخلیه شده است.
 
چگنی در ادامه افزود: از ابتدای سال جاری سه فروند کشتی حامل گندم به میزان  نزدیک به 200 هزار  تن در بندر امام خمینی(ره) تخلیه شده است.
 
وی در ادامه افزود: در حال حاضر ۸ کشتی حامل انواع کالاهای اساسی با تناژ ۵۳۳ هزار و 215 تن در اسکله‌های کالاهای اساسی  بندر امام خمینی(ره) در حال تخلیه می‌باشند که طی سه روز آینده کار تخلیه آنها به پایان می‌رسد.
 
معاون امور بندری و اقتصادی با اشاره به آمادگی تجهیزاتی و برخورداری این مجتمع بزرگ بندری از تجهیزات پیشرفته و قدرتمند خاطرنشان کرد:  به طور میانگین روزانه ۵۰ تا ۶۰ هزارتن کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) تخلیه می‌شود.
 
گفتنی است در سال گذشته ۲۷ فروند کشتی حامل گندم با تناژ نزدیک به دو میلیون تن محمولات خود را  در ابن بندر بزرگ تجاری تخلیه و با هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی همکار به اقصی نقاط کشور ارسال شد.
 
پایان پیام/
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۱:۳۹
تعداد بازدید : ۷۲۳

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.