شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

اعلام میزان تخلیه تفکیکی کالاهای اساسی در بنادر کشور تا پایان فروردین ۱۴۰۲/ تخلیه ۱.۳ میلیون تنی ۶ قلم کالا

اعلام میزان تخلیه تفکیکی کالاهای اساسی در بنادر کشور تا پایان فروردین
طی فروردین امسال معادل ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۱۷۵ تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، میزان تخلیه کالاهای اساسی شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج و روغن در بنادر کشور طی فروردین سال جاری،  معادل ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۱۷۵ تن بود و در این بین جو، رشد ۵۱ درصدی و سویا رشد ۲۰ درصدی داشت.
 
میزان تخلیه گندم طی فروردین سال ۱۴۰۲ معادل ۲۱۰ هزار و ۸۲۲ تن بود. همچنین میزان تخلیه جو طی فروردین سال جاری معادل ۶۵ هزار و ۳۰۶ تن بود که نسبت به تخلیه ۴۳ هزار و ۱۳۸ تنی این کالا در مدت مشابه سال ۱۴۰۱، حاکی از رشد ۵۱ درصدی است.
 
میزان تخلیه ذرت تا پایان فروردین سال جاری معادل ۸۱۱ هزار و ۲۵۲ تن بود. علاوه بر این میزان تخلیه سویا طی فروردین ۱۴۰۲ معادل ۲۳۲ هزار و ۴۸۶ تن بود که نسبت به تخلیه ۱۹۴ هزار و ۱۱۷ تنی سویا در مدت مشابه سال گذشته، حاکی از رشد ۲۰ درصدی است.
 
میزان تخلیه برنج نیز تا پایان فروردین ۱۴۰۲ معادل ۵ هزار و ۱ تن و میزان تخلیه روغن در بنادر کشور طی مدت مذکور معادل ۲۵ هزار و ۳۰۸ تن بود.
 
تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته
 
گفتنی است تعداد كامیون و واگن اختصاص یافته جهت خروج کالاهای اساسی طی فروردین سال جاری شامل ۷۵ هزار و ۲۴۲ دستگاه کامیون و ۲ هزار و ۶۷۸ واگن بوده که از تعداد کامیون های اختصاص یافته ۲ هزار و ۶۹۴ دستگاه به صورت حمل یکسره و مخصوص کشتی‌های گندمی، بوده است.
 
پایان پیام/
۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۴:۳۵
تعداد بازدید : ۳۴۱

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.