شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

برای تسهیل جذب نیروی انسانی سازمان بنادر، «مجوز خاص» صادر شود/ مجلس از هیچ کمکی به سازمان بنادر دریغ نمی‌کند/ سازمان بنادر نباید با کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه باشد

برای تسهیل جذب نیروی انسانی سازمان بنادر، «مجوز خاص» صادر شود
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در راستای تسهیل جذب نیروی انسانی مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی باید مجوزهای خاص صادر شود، گفت: در صورت پیگیری سازمان بنادر و دولت، مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون عمران از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.
اقبال شاکری در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، درباره ضرورت تسهیل جذب نیروی انسانی در سازمان بنادر و دریانوردی به منظور بهبود وضعیت حمل‌ونقل دریایی کشور، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی نیازمند نیروهای کارآمد، مجرب و متخصص است و با توجه به جایگاه ویژه در اقتصاد کشور باید نسبت به تامین منابع انسانی مورد نیاز این سازمان به بهترین شکل ممکن اقدام کرد.
وی با تاکید بر اینکه باید شرایطی را در نظر گرفت تا سازمان بنادر و دریانوردی که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری است دچار محدودیت در جذب نیروی انسانی نباشد، عنوان کرد: باید شرایطی را رقم زد تا حداقل نیروی مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه دریایی و بندری جذب شود و این سازمان با کمبود نیرو در حوزه منابع انسانی مواجه نباشد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در راستای تسهیل جذب نیروی انسانی در سازمان بنادر و دریانوردی مجوزهای خاص صادر شود، اظهار داشت: در این راستا دولت و مجلس شورای اسلامی باید به مسئله نگاه ویژه‌ای داشته باشند و همراهی و همکاری لازم را انجام دهند.
شاکری ادامه داد: کمیسیون عمران  در زمینه تسهیل فرایند جذب نیروی انسانی در سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به ظرفیت این سازمان در اشتغال‌آفرینی و ایجاد اشتغال در حوزه دریایی و بندری حمایت لازم را مدنظر قرار خواهد داد و باید از این ظرفیت بزرگ اقتصادی کشور به بهترین شکل ممکن بهره برد و موجبات رونق اقتصادی را فراهم کرد.
وی با تصریح اینکه علی‌رغم تاکید مقام معظم رهبری در توسعه اقتصاد دریامحور و توسعه سواحل هنوز نتوانسته‌ایم آن گونه که باید و شاید از ظرفیت اقتصادی دریایی و بندری کشور به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شویم، خاطرنشان کرد: به همین منظور هرچه سریع‌تر باید زمینه توسعه حداکثری بنادر جنوبی کشور را فراهم کرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی باید به صورت ویژه در دستورکار قرار گیرد، گفت: باید از توان بخش خصوصی به خوبی بهره برد و دولت و حاکمیت نقش نظارتی داشته باشند.
شاکری با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی در مسائلی که موجب بهبود شرایط اقتصادی کشور می‌شود همراه است و حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد، گفت: تسهیل جذب نیروی انسانی مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی موضوعی است که باید از سوی سازمان بنادر و دریانوردی و دولت پیگیری و دنبال شود و مجلس شورای اسلامی نیز از هیچ کمکی در این راستا دریغ نخواهد کرد.
 
۱۲ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۵۵
تعداد بازدید : ۱,۲۱۶

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.