شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
 

اخبار

متن پیشنهادی ایران به عنوان شعار سال 2022 روز جهانی هیدروگرافی برگزیده شد/ هیدروگرافی؛ همراه سازمان ملل متحد در دهه اقیانوس ها

هیدروگرافی،شعار سال  2022،سازمان بنادر و دریانوردی
سازمان بین المللی هیدروگرافی (IHO) متن پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان شعار سال 2022 روز جهانی هیدروگرافی انتخاب و به کشورهای عضو این سازمان ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،  شعار پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران با عنوان «هیدروگرافی؛ همراه سازمان ملل متحد در دهه اقیانوس ها» از سوی سازمان بین المللی هیدروگرافی پذیرفته و طی بخشنامه ای به کشورهای عضو، جهت تعامل هرچه بیشتر در این راستا در سال 2022 اعلام شد. 
بر اساس این گزارش، نظرسنجی سازمان جهانی هیدروگرافی از کشورهای عضو، نسبت به تعیین و اعلام شعار سال روز جهانی هیدروگرافی هرساله صورت می گیرد.
 بر همین اساس، پس از ارائه متن اولیه دبیرکل درخصوص شعار سال 2022 در دومین مجمع عمومی سازمان بین المللی هیدروگرافی در سال 2021 ، از کشورهای عضو درخواست شد نسبت به ارائه پیشنهادات احتمالی اقدام کنند. 
بر اساس این گزارش، با توجه به پیشنهادهای شفاهی و مکتوب ارسالی از سوی کشورها، نهایتاً متن پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران با عنوان«Hydrography-Contributing to the United Nations Ocean decade ؛ هیدروگرافی، همراه سازمان ملل متحد در دهه اقیانوس ها»  برای شعار سال 2022 روز جهانی هیدروگرافی پذیرفته شد.
این موضوع از سوی سازمان بین‌المللی هیدروگرافی طی بخشنامه شماره CL/2022 مورخ 5 ژانویه 2022 برای تمامی کشورهای عضو این سازمان نیز ارسال شد.
۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۴۸
تعداد بازدید : ۱,۴۴۸

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.