جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
 

اخبار

اعلام‌ آمار سفر و گردشگری دریایی کشور در نوروز ۱۴۰۰/ اجرای تمامی پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده ستاد ملی کرونا/ کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت شناورهای مسافری/ انجام بیشترین سفر و گردشگری دریایی در بنادر هرمزگان، مازندران و گیلان

اعلام،‌ میزان سفر و گردشگری دریایی ،نوروز 1400،رعایت پروتکل های بهداشتی
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح جزییات سفرهای دریایی نوروز 1400 اعلام‌کرد: جمعا یک میلیون و 400 هزار سفر دریایی و گردشگری دریایی با رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا انجام شد.
حسین عباس نژاد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با بیان این مطلب اظهار کرد:  طرح تسهیل گردشگری دریایی در سال 1399 به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد و صرفا 80 هزار سفر دریایی انجام شد، اما در نوروز 1400 انجام سفرهای دریایی و گردشگری دریایی با رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: در استان خوزستان انجام سفر دریایی و گردشگری دریایی در نوروز 1400 ممنوع بود و در استان بوشهر نیز صرفا شاهد انجام سفر دریایی بودیم و گردشگری دریایی ممنوع شد.
 
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی از 25 اسفندماه هر سال تا نیمه فرودین ماه سال بعد مدنظر قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: سفر دریایی از یک نقطه آغاز و به نقطه دیگری ختم می شود اما گردشگری دریایی نقطه آغاز و پایان یکی است و شناور به مکان اولیه خود باز می گردد.
 
عباس نژاد با تاکید بر اینکه جلسات هماهنگی طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز 1400 از ابتدای اسفندماه کلید خورد و از ستاد ملی مقابله با کرونا نیز استعلام مربوطه گرفته شد، عنوان کرد: به جز بنادر استان خوزستان که با محدودیت در انجام سفر دریایی و گردشگری دریایی و استان بوشهر که با محدودیت در انجام گردشگری دریایی مواجه بودیم، در سایر بنادر کشور، سفرهای دریایی و گردشگری دریایی انجام شد.
 
وی ادامه داد: در نوروز 1400، حدود یک میلیون و 400 هزار مسافر و گردشگر دریایی داشتیم، 81 هزار شناور تردد دریایی داشتند و 133 هزار خودرو نیز توسط مسافران تا محل انجام سفر دریایی حمل شده بود.
 
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در رابطه با طرح تسهیل سفرهای دریایی، تصریح کرد: الزام استفاده از ماسک به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا مدنظر قرار گرفت و در پایانه های مسافری نیز تب سنجی از مسافران و گردشگران دریایی انجام شد، علاوه بر این در شناورهای تفریحی ظرفیت مجاز پذیرش مسافران کاهش یافته بود و در شناورهای مسافری ظرفیت به حداقل نصف کاهش یافت.
 
عباس نژاد با اشاره به انجام تست فوری کرونا در هرمزگان قبل از سفر، افزىد: همچنین ارتباط سیستم فروش بلیط مسافران با بانک اطلاعات تست کرونا از دیگر اقدامات صورت گرفته بود و تنها به مسافرانى که تست منفی داشتند در بخش مسافرى دریایى اجازه سوار شدن به شناور داده می شد.
 
به گفته وى، به ترتیب بنادر استان های هرمزگان، مازندران، گیلان، گلستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان به ترتیب بیشترین میزان انجام سفرهای دریایی و گردشگری دریایی در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز 1400 را به خود اختصاص دادند.
۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۵:۰۲
تعداد بازدید : ۲۶۹

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.