جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
 

اخبار

اعلام مهمترین اقدامات ۹۹ بنادر مازندران؛

اتمام محوطه سازی کانتینری بندر نوشهر/ آزادسازی نوار ساحلی در مازندران به طول 12 کیلومتر/ تخلیه و بارگیری 935 هزار تنی کالا در سال 99/ لایروبی 293 هزار متر مکعبی بنادر نوشهر و فریدونکنار/ ارتقاء سطح تجهیزات بندری و میزان آماده بکاری تجهیزات

اتمام ،محوطه سازی ، کانتینری ، بندر نوشهر
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به تخلیه و بارگیری حدود 935 هزار تنی کالا در سال 99، گفت: 293 هزار متر مکعب به منظور تعمیق حوضچه و کانال دسترسی بنادر نوشهر و فریدونکنار عملیات لایروبی انجام شد.
محمدتقی انزان پور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به مهم ترین اقدامات بنادر مازندران در سال 99، اظهار داشت: اجرای محوطه سازی کانتینری بندر نوشهر و لایروبی حوضچه و کانال دسترسی بندر فریدونکنار به میزان 100 درصد از اقدامات مهم بنادر مازندران بود.
 
وی ادامه داد: اجرای پروژه راه دسترسی اختصاصی بندر نوشهر به کمربندی به میزان 40 درصد، اجرای پروژه ریل گذاری اسکله های جنوبی برای استفاده جرثقیل به میزان 100 درصد از دیگر اقدامات مهم در سال گذشته بود.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با بیان اینکه اصلاح سیستم اعلام حریق و تهویه دیتا سنترهای بندر نوشهر به میزان 100 درصد و  احداث ساختمان باشگاه ملوانان بندر نوشهر به میزان 100 درصد را می توان از دیگر اقدامات
صورت گرفته در سال گذشته عنوان کرد، گفت: اجرای سیستم حفاظت های پیرامونی بندر نوشهر به میزان 90 درصد و انتقال دو دستگاه مکنده غلات 250 تنی و 300 تنی از بندر امام (ره) به میزان 100 درصد از دیگر فعالیت های سال گذشته است.
 
احداث مخازن روغن خوراکی 
 
انزان پور افزود: احداث مخازن روغن خوراکی به میزان 98 درصد، احداث کارگاه چوب خشک کنی به میزان 90 درصد و احداث سیلوی غلات با سرمایه گذاری در بندر نوشهر به میزان 98 درصد از دیگر فعالیت های انجام شده در بنادر مازندران در سال گذشته بود.
 
وی با اعلام آزادسازی نوار ساحلی به تعداد 18 مورد و به طول حدود 12 کیلومتر در مازندران طی سال گذشته، بیان کرد: پیگیری صدور مجوز سازه های تفریحی و شیلاتی به تعداد 31 مورد و نجات جان 22 نفر طی عملیات جستجو و نجات دریایی در محدوده تحت نظارت اداره کل (رامسر تا فرح آباد ساری) از دیگر اقدامات مهم انجام شده است.

انجام عملیات لایروبی در حدود  293 هزار متر مکعب
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران ادامه داد: انجام عملیات لایروبی در حدود  293 هزار متر مکعب به منظور تعمیق حوضچه و کانال دسترسی بنادر نوشهر و فریدونکنار، انجام مستمر بازرسی از شناورهای متردد به بنادر نوشهر و فریدونکنار، تخلیه و بارگیری تا 23 اسفندماه به میزان 933 هزار و 250 تن را می توان از دیگر اقدامات انجام شده در سال 99 برشمرد.
 
حفظ ظرفیت اسمی بندر 
 
وی درباره مهم ترین اهداف بنادر مازندران در سال جدید، بیان کرد: حفظ ظرفیت اسمی بندر به میزان 2.8میلیون تن، حفظ ظرفیت کانتینری بندر نوشهر به میزان 16هزار TEU و تکمیل مستندات پروژه ریل گذاری اسکله جنوبی جهت استقرار جرثقیل و محوطه سازی ضلع جنوبی بندر نوشهر از مهم ترین اهداف تبیین شده در سال 1400 است.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با تأکید بر افزایش میزان جذب سرمایه گذار غیردولتی در سال جاری، اظهار داشت: ارتقاء توان عملیاتی بندر از 9 به 13 درصد، احداث راه دسترسی اختصاصی بندر نوشهر به کمربندی به روش طرح و ساخت با پیشرفت 90 درصد و احداث ساختمان مرجع دریایی بندر فریدونکنار با پیشرفت فیزیکی 100 درصد از دیگر اهداف در نظر گرفته شده است.
 
خارج سازی مغروقه ها
 
انزان پور افزود: اجرای تفکیک شبکه آبرسانی و آتش نشانی محوطه بندر نوشهر با پیشرفت 40 درصد، ارتقاء سطح ایمنی بندری از 14 به 15 درصد نسبت به سال پایه (1395)، تامین تجهیزات و اجرای طرح ها و پروژه های مصوب مرتبط با ایمنی آب راه های تحت حاکمیت و نیز لایروبی کانال و حوضچه های بنادر و خارج سازی مغروقه ها دیگر اهداف بنادر مازندان در سال جاری است.
 
وی با اشاره به مدیریت سواحل و نظارت بر ساخت و سازه های ساحلی و دریایی استان به میزان 100 درصد و همچنین ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت بنادر مازندران و ناوگان تحت پرچم از 20 به 22 درصد در سال جاری، گفت: ارتقاء سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تأسیسات بندری از 9 به 10 درصد نسبت به سال پایه (1395) و  انضباط بخشی تردد وسائل نقلیه موتوری در بندر نوشهر به میزان 100 درصد در سال جاری در دستور کار قرار دارد.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران به ارتقاء سطح تجهیزات بندری و افزایش میزان آماده بکاری تجهیزات، الکترونیکی کردن فرایندهای بندری و افزایش بهره وری و بهبود شاخص های عملیاتی بندر نوشهر به عنوان دیگر اهداف تعریف شده بنادر مازندران در سال 1400 اشاره کرد و گفت: ارتقاء شاخص های ایمنی، بهداشت و محیط زیست، ارتقاء امنیت بندری نوشهر و ارتقاء شاخص های ایمنی حریق بندر نوشهر دیگر اهداف مهم بنادر مازندان در سال جاری است.
۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۰۹
تعداد بازدید : ۱,۱۴۳

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.