دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
 

اخبار

معاون امور بندری سازمان بنادر اعلام کرد:

جزئیات سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر ایران و اثرات آن بر اقتصاد خرد و کلان کشور/ تشریح اقدامات سازمان بنادر در راستای بهبود فضای کسب و کار مناطق بندری

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، فرهاد منتصر کوهساری
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح جزئیات میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور، گفت:به صورت تجمیعی معادل 161 هزار و 235 میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی در بنادر کشور سرمایه گذاری صورت گرفته است.

فرهاد منتصر کوهساری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به آخرین وضعیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور، اظهار داشت: عمده سرمایه گذاری صورت گرفته بخش خصوصی در بنادر کشور در حوزه احداث سیلوی غلات، مخازن روغن خوراکی و مجتمع های صنعتی و ... بوده است.

 وی با بیان اینکه میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور به صورت سرمایه گذاری تجمیعی معادل 161 هزار و 235 میلیارد ریال بوده است، در مورد میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور طی سال 98، تصریح کرد: در سال 1398 میزان جذب سرمایه گذاری در بنادر بالغ بر 55 هزار و 694 میلیارد ریال بود.

 معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با هدفگذاری این سازمان در حوزه جذب سرمایه بخش خصوصی در سال 99، عنوان کرد: طبق برنامه اهداف سرمایه گذاری در سال 1399 پیش بینی جذب سرمایه گذاری 18 هزار میلیارد ریالی در بنادر کشور در دستور کار قرارگرفته است که از این میزان تا کنون نزدیک به سه هزار میلیارد ریال آن تحقق یافته است.

کوهساری درباره نوع نگاه سازمان بنادر به حضور هر چه بیشتر سرمایه گذاران اقتصادی در بنادر کشور، خاطرنشان کرد: به منظور بهبود فضای کسب و کار در مناطق بندری برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی تا به حال سازمان بنادر و دریانوردی عملکرد قابل قبولی داشته است، به طوری که میزان سرمایه گذاری تا امروز در بنادر حدودا به میزان یکصد و شصت هزار میلیارد ریال در غالب واگذاری 322 طرح سرمایه گذاری بوده که این امر باعث افزایش قابل توجه ترافیک، افزایش قابل ملاحظه درآمدهای سازمان از محل تعرفه های دریایی، گسترش شرایط مطلوب تر اقتصادی در بخش اقتصاد خرد برای شهرهای بندری و حمل و نقل کشور می شود و در بخش اقتصاد کلان نیز افزایش تولید ناخالص ملی را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در ابعاد دیگری به منظور بهبود فضای کسب و کار در مناطق بندری ایفای نقش کرده است، گفت: بهبود کارایی و اثر بخشی مدیریت بخش عمومی از طریق دستورالعمل ها و مطالعات انجام شده، بهبود طرح و مجموعه سیستم مالیاتی خصوصا در مناطق آزاد و وی‍ژه تجاری، توسعه گسترده تر طرح های تسهیلات بانکی ارزان قیمت به بخش خصوصی بخشی از این اقدامات است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانودری افزود:گشایش بیشتر در تجارت و سرمایه‌گذاری بین المللی، بهبود زیر ساخت‌های منطقه، حصول اطمینان از مدیریت کارا و پایدار آب و منابع انرژی، ارتقا عملکرد سیستم آموزشی و افزایش انعطاف پذیری از طریق مشارکت بخش خصوصی را می توان از دیگر اقدامات صورت گرفته به منظور بهبود فضای کسب و کار در مناطق بندری از سوی سازمان بنادر و دریانوردی بر شمرد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۰۷
تعداد بازدید : ۲۲۲

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.