سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران

توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران
بهروز آقایی از تکمیل و بروز رسانی زیرساخت های خطوط ساحلی جنوب شرق کشور در راستای توسعه پوشش رادیویی سواحل مکران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی استان با حضور نهادهای نظانی، انتظامی و ارگان های دریایی به پروژه های مخابراتی و ارتباطی و جستجو و نجات دریایی در دست اجرای سواحل مکران اشاره نمود.

 

وی ادامه داد: از جمله این پروژه ها می توان به مطالعات پوشش کامل رادیویی سواحل استان شامل چهار سایت Unmanned مخابرات دریایی در پسابندر، بریس، گوردیم و زرآباد اشاره نمود که با راه اندازی و بهره برداری از این ایستگاه ها، منطقه A1آب های سواحل مکران تحت پوشش کامل رادیویی دریایی قرار خواهد گرفت.

 

این مقام مسئول افزود: در راستای ارتقای سطح ایمنی دریانوردی سواحل مکران، احداث اسکله های ناجی و مراکز فرعی جستجو و نجات دریایی در بنادر صیادی زرآباد و پسابندر در دست مطالعه و اجرا می باشد.

 

وی اضافه کرد: با توجه به پیشرفت فیزیکی بیش از 44درصدی پروژه بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی کشور و همچنین در دست مطالعه بودن پروژه VTS و سامانه هواشناسی دریایی در سواحل مکران در آینده شاهد افزایش سطح ایمنی عملیات دریایی در بندر چابهار خواهیم بود.

 

آقایی تصریح کرد: ارتقای ایمنی تردد دریایی، جلوگیری از بروز حوادث احتمالی و ایجاد بستر مناسب جهت ارائه خدمات با کیفیت و کمیت بیشتر از اهداف پروژه های فوق الذکر می باشد.

 

وی با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت های مخابراتی در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور، اذعان کرد: مستنداتی که توسط ایستگاه های مخابراتی در هنگام بروز سوانح ثبت و ضبط می شود، در کاهش سوانح دریایی نقش بسزایی خواهد داشت.

۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰
تعداد بازدید : ۳۸۷

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.