سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

عفیفی پور تاکید کرد :

ممانعت از تردد افراد فاقد ماسک در بنادر مسافری و تجاری هرمزگان / همه درقبال سلامت مراجعین و کلیه کارکنان مسئول هستیم / ماسک مورد نیاز بنادر از کارگاههای تولیدی استان تهیه شود

ممانعت از تردد افراد فاقد ماسک در بنادر مسافری و تجاری هرمزگان / همه درقبال سلامت مراجعین و کلیه کارکنان مسئول هستیم / ماسک مورد نیاز بنادر از کارگاههای تولیدی استان تهیه شود
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز 15 تیرماه استفاده از ماسک در کلیه بنادر تجاری و مسافری استان الزامی و مرکز HSE بندر و یگان حفاظت نیز ملزم به پایش میدانی و ممانعت از ورود افرادی که به هر دلیل از زدن ماسک اجتناب می ورزند، نماید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور"در جلسه فوق العاده شورای معاونین این اداره کل که امروز یکشنبه 15 تیر ماه برگزار شد گفت: در شرایطی که این استان متاثر از شیوع ویروس کرونا در شرایط خاصی بسر می برد همه در قبال سلامت یکدیگر مسئول هستیم .

 وی افزود: استفاده از ماسک در شرایط کنونی  به عنوان مسئولیت اجتماعی و مشی اخلاقی به شمار می آید که انجام این مهم درکاهش آمار ابتلا به کرونا امری اجتناب ناپذیر است .

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: براساس تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغیه استانی از امروز 15 تیر ماه زدن ماسک درکلیه فعالیت های جاری بنادر استان هرمزگان الزامی و کلیه پرسنل، پیمانکاران و ارباب رجوع متردد به بندر و شهرکهای مسکونی به منظور کاهش ابتلا دیگران به ویروس کرونا موظف به استفاده از ماسک و تبعیت از بخشنامه می باشند .

وی ادامه داد مرکز HSE بندر وشرکتها نیز مکلف بر ارزیابی دستورالعمل های ابلاغی بوده و در صورت رویت رفتارهای که به هر دلیل سلامت  افراد را تهدید می کند موظف به برخورد بدون اغماض و مماشات با افراد خاطی هستند.

این مقام مسئول تهیه و نصب تابلوهای هشدار دهنده در زمینه ممنوعیت ورود افراد بدون ماسک به داخل بنادر، تهیه برشورهای آموزشی نحوه استفاده و ضرورت استفاده از ماسک، تعیین سهمیه ماسک برای کلیه پرسنل و توزیع به شکل هفتگی، انعقاد قرارداد با کارگاههای تولید ماسک استان باهدف فعال سازی و حمایت از صنایع استانی، الزام فروشگاههای داخل بندر و شهرکهای مسکونی جهت تهیه ماسک و اقلام بهداشتی را از جمله اقداماتی برشمرد که بصورت مداوم توسط، بخش های یاد شده مورد پایش وارزیابی قرار می گیرد .

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی برضرورت حضور حداقلی پرسنل بر اساس بخشنامه های ابلاغی از سوی استانداری تاکید داشت و گفت: رعایت فاصله اجتماعی چه در محل کار و چه در سفرهای دریایی تا رسیدن به شرایط مطلوب می بایست اجرا شود.

وی افزود: کلیه های دوره های آموزش دریانوردی که به شکل حضوری برگزارمی شد تا اطلاع ثانوی لغو و فقط دوره های تئوری به شکل مجازی برگزارمی شود.

۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱
تعداد بازدید : ۳۶۵

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.