شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

پیشروی دزدان دریایی به سمت تنگه هرمز

پیشروی دزدان دریایی به سمت تنگه هرمز
به نظر می‌رسد دزدان دریایی سومالی حوزه فعالیت‌ خود را گسترش داده‌اند آخرین طعمه‌های دزدان کشتی‌هایی بوده‌ که به سمت تنگه هرمز در حرکت بوده اند.
به نقل از TradeWinds؛ طبق اعلام مرکز دریایی ناتو در روز 27 دسامبرسال 2012 دو قایق احتمالاً مربوط به دزدان دریایی یک کشتی تجاری را دنبال کرده‌اند.
این کشتی در نزدیکی تنگه هرمز در موقعیت جغرافیایی2617N, 05643E بوده و دزدان پس از شلیک منورها و اخطار توسط نیروهای حفاظتی ؛ از منطقه گریخته‌اند.
ساعاتی بعد در همان روز کشتی دیگری در سواحل عمان توسط دو قایق دنبال شده بود که پس از شلیک‌‌های هشدار و منور همانند کشتی اول دزدان از منطقه فرار کرده‌اند.
سه روز بعد (30 دسامبر2012) کشتی دیگری در خلیج عدن متوجه فعالیت مشکوک دو قایق شد که بسوی آنها منور شلیک کرده که متعاقباً قایق‌ها از منطقه گریخته‌اند.
در روز اول ژانویه 2013 نیز یک کشتی تجاری حمله چهار قایق در موقعیت جغرافیایی 0218N, 04602E گزارش داده است. جزئیات زیادی در این خصوص منتشر نشده ولی وضعیت این کشتی ایمن اعلام شده است.
ناتو به کشتی‌هایی که از مناطق دزدی دریایی عبور می‌کنند هشدار داده که با وجود بادهای موسمی شمال شرقی و تغییر اوضاع جوی و دریایی مناطق پرخطر، قایق‌های کوچک هنوز قادر به انجام عملیات و حمله هستند.
۳ اسفند ۱۳۹۱ ۲۰:۳۶
تعداد بازدید : ۱,۹۷۱

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.