تازه ترین اخبار بنادر

معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد:
معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه «در جنگ اقتصادی و برای مقابله با تحریم ها به برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در برنامه ها نیاز داریم»، گفت: از آنجا که 90 درصد کالاها و مایحتاج عمومی جهان از طریق حمل و نقل دریایی تأمین می شود در توسعه و حفظ زیرساخت ها، رو بناها و منابع انسانی به برنامه مدون و رویکرد استراتژیک نیاز داریم.
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
یک مقام مسئول در سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح آخرین وضعیت تردد شناور بین بنادر ایران و کشورهای همسایه گفت: به‌طور مستمر و با همکاری نمایندگان وزارت بهداشت (دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها) برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا چک‌های پزشکی در مبادی بندری کشور در حال انجام است و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: رفع مشکلات در حوزه تجارت و مبادلات اقتصادی بین بنادر ایران و عراق و بهبود حمل و نقل دریایی به منظور افزایش توسعه تجارت بین دوکشور می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: بعد از انجام مطالعات و بررسی‌ها با دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، سازمان بنادر مکلف شد با بودجه خود لایروبی تالاب انزلی را با توجه به طرح‌های گردشگری موجود، انجام دهد چرا که رسوب در محدوده کانال انزلی تاثیر زیادی بر کیفیت آن خواهد داشت.
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
معاون مهندسی سازمان بنادر:
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در نشست شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی، تهیه طرح وی‍ژه راهبردی توسعه پایدار و یکپارچه جزایر جنوب کشور به تصویب رسید.
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه ها سازمان بنادر اعلام کرد:
مدیرکل توافقنامه ها وتوسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش توافقات تجاری این سازمان با کشورهای هدف در حوزه دریایی، بندری و توافقنامه تعرفه های ترجیحی، گفت: افزایش تعاملات بین المللی، تبادل تجاری دریایی و حمل و نقل کالا به منظور رونق اقتصادی کشور در دستور کار سازمان بنادر قرار دارد.
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۹:۲۷
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: راه اندازی ترمینال های تمام فصول در بندر انزلی، ضروری است، با ایجاد این ترمینال ها می توانیم از ظرفیت های بندر انزلی بیشتر بهره گیری کنیم.
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳
مدیر اداره بندر و دریانوردی دیر گفت: نخستین کشتی ۲ هزار و ۷۰۰ تنی حامل کانتینر با بیش از ۲۰۰TEU و ۸۵ نگله بار سبک و سنگین در اسکله تجاری بندر دیر بوشهر پهلو گرفت.
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: صادرات مواد غیر نفتی در بندر جاسک طی یازده ماهه سال جاری رشد 98 درصدی داشته است.
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با بهره برداری از فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی مشوق هایی در دو حوزه تعرفه ای و غیر تعرفه ای برای صاحبان کالا در نظر گرفته شده است.
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۹:۳۱
کارشناس اقتصادی عنوان کرد:
کارشناس اقتصادی گفت: ماهیت بنادر به گونه ای است که همواره پویا است و این فعالیت و پویایی باعث می شود که بنادر هیچ زمان با رکود کاری مواجه نشوند از اینرو اگر سرمایه گذاری در بنادر صورت گیرد، هیچ ریسکی برای سرمایه گذار به همراه نخواهد داشت.
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۹:۲۱
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: دستگاه پایش آنلاین آلودگی نفتی در اسکله وی‍ژه حمل مواد نفتی در بندر شهید رجایی نصب شد.
۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

اطلاعیه ها

اطلاعیه مصاحبه تخصصی، معرفی شدگان آزمون استخدامی سازمان بنادر و دریانوردی

سازمان بنادر و دریانوردی برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود در سراسر کشور براساس مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای بکارگیری افراد دردستگاههای اجرائی، از محل مجوز استخدامی شماره ۹۵۵۳۳۹ مورخ 1395/10/22 سازمان اداری و استخدامی کشورتعداد «۲۰۰» نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای عمومی و تخصصی، مصاحبه تخصصی و گزینش، به صورت پیمانی استخدام می نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی azmoon.pmo.ir  مراجعه نمایید


تقدیر از سازمان بنادر و دریانوردی در همایش پدافند غیرعامل
در هفتمین همایش ملی پدافند غیرعامل از چنگیز جواد پور مدیرکل مدیریت بحران ، پدافند غیر عامل و HSE سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مدیر منتخب نمونه کشوری در حوزه پدافند غیرعامل در سال 97 تجلیل شد.
۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
مراسم روز جهانی دریانوردی
۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
مراسم روز جهانی دریانورد
۰۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
چهارمین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت
زمان: آبان‌ماه 97
۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۰۴
Loading

خدمات الکترونیکی

خلاصه عملکرد بنادر

میزان تخلیه و بارگیری بنادر از ابتدای سال تا امروز
کانتینری ۱.۷۷ ۱۳%-
کانتینری ۲۰.۸۹ ۳.۷%-
فله خشک ۵۱.۳۱ ۱۵.۲%+
فله مایع ۴.۷۱ ۰.۱%-
جنرال کارگو ۱۸.۶۶ ۵.۳%+
نفتی ۴۲.۲۵ ۳.۶%+
1398
مجموع
۱۳۷.۸۲ (میلیون تن) ۶.۵%+
میزان تخلیه و بارگیری بنادر در مدت مشابه سال گذشته
کانتینری ۲.۰۳
کانتینری ۲۱.۷۰
فله خشک ۴۴.۵۵
فله مایع ۴.۷۱
جنرال کارگو ۱۷.۷۲
نفتی ۴۰.۷۷
1397
مجموع
۱۲۹.۴۵ (میلیون تن)
بنادر: آبادان، آستارا، امام خمینی، امیرآباد، انزلی، بوشهر، جاسک، چابهار، خرمشهر، شهید باهنر، شهید رجایی، فریدون کنار،قشم،گناوه، لنگه، نکا، نوشهر